Ripensia Timișoara a remizat, 0-0, în primul meci de verificare din stagiul de pregătire, într-o dispută echilibrată, cu echipa FK Kazanka, din Liga a treia rusă. În cele de mai jos, regăsiți detaliile confruntării, în format live text.

Belek (Antalya), 6 februarie, ora 15:00

Ripensia începe în alcătuirea: Rus-Sturzu, Țieranu, Lalic, Gladun-Călin, Stoi-Piftor, Ene, Ivancevic-Golda.

Joc echilibrat, Ripi are cea mai bună șansă până acum. În minutul 13, Ene nimerește bara cu un șut de la circa 18 metri!

0-0 în minutul 30, cu un plus de dominare din partea noastră.

Este 0-0 la pauză.

Începe repriza secundă și avem primele schimbări: Morariu intră în locul lui Sturzu, Vidrăsan și Valeri Marcrițchii îi înlocuiesc pe Stoi și Călin, iar Mihart îl schimbă pe Piftor.

Minutul 60, în continuare este 0-0. Ene și Golda sunt înlocuiți cu Stoica și Matiș.

Minutul 75: Lalic și Ivancevic ies, în locul lor intră Radu și David Ciurel.

Minutul 80: Valeri Macrițchii, aproape de gol! Lovitura sa cu capul din careul mare este respinsă de portarul rus.