Ripensia Timișoara a încheiat, de comun acord, angajamentele cu jucătorii Mihai Ene și Răzvan Mogoș. Clubul nostru le mulțumește pentru perioada petrecută la Ripi și le urează mult succes în următoarea provocare profesională!

Mihai Ene, născut în 1999, a venit la Ripensia în vara lui 2020. În doi ani și jumătate, mijlocașul ofensiv a adunat 42 de prezențe în tricoul roș-galben, cu 7 goluri reușite. Va rămâne în inimile noastre pentru totdeauna golul marcat de el pe final, în ultimul derby local, 1-0 cu Politehnica Timișoara!

Răzvan Mogoș, născut în 2002, a semnat cu clubul nostru în vară. Tânărul mijlocaș a bifat 16 prezențe oficiale pentru Ripensia.

Articole recente

Almira
Lagradia
Mewi
ILA Vorhaben
Casa de la Rosa
Ducodan
Cottontex
Dribling
Auto Vic
DI&SI PANIF
Restart Energy
Multidiet
Multidiet
Multidiet
Profal Industry
Signal