Cu moralul ușor doborât după înfrângerea neașteptată, 0-3, săptămâna trecută, pe terenul satelitului prim-divizionarei ACS Poli, „Ripi” are nevoie, astăzi, la arena Ciarda Roșie, de un succes care să le readucă încrederea băieților noștri cu câteva zile înaintea duelului cu Viitorul Constanța, din șaisprezecimile Cupei României. Pentru cei ce nu pot ajunge la stadion, vom relata cele mai importante momente de la fața locului.

Final de joc. Victorie la scor a roș-galbenilor înaintea confruntării din șaisprezecimile Cupei României.

Minutul 79. După un șir de 10 pauze consecutive, Ungureanu șutează puternic de la 17 metri, iar mingea trece pe lângă stâlpul din stânga.

Minutul 73. Popa intră în locul lui Zaluschi.

Minutul 69. Nechifor intră în locul lui Mediop.

Minutul 63. Încă o bară. De această dată din 2 metri. Mediop.

Minutul 62. Trifu trimite o ghiulea de la 18 metri. Bară transversală.

Minutul 59. Stancu îi lasă locul lui Briciu.

Minutul 57. Blănaru îl înlocuiește pe Nanu.

Minutul 56. Mediop marchează pentru 4-0 din pasa lui Ungureanu. Se anunță un al doilea mitan cu mai multe reușite.

Minutul 49. Nanu, din tușă, aproape de o reușită de excepție.

Minutul 48. Zaluschi, superb, transformă printr-o scăriță.

Minutul 47. Penalty pentru Ripi după o intrare dură asupra lui Nanu în interiorul careului. A început a doua repriză. Pauză. O primă repriză controlată în totalitate de ai noștri, iar, cu puțină atenție, diferența de pe tabelă putea fi mult mai mare.

Minutul 40. Francescu șutează periculos de la 35 de metri, puțin alături.

Minutul 28. Ungureanu, din câțiva metri, blocat în momentul șutului.

Minutul 32. Francescu, cu capul, puțin deasupra.

Minutul 29. Șutul puternic trimis de Ungureanu, paradă frumoasă a portarului din Făget.

Minutul 22. Nanu scapă singur însă este blocat de portarul oaspeților. Minutul 21. Ripensia controlează fără emoții partida.

Minutul 8. Ai noștri încep în forță. Mediop, lansat excelent de Zaluschi, dublează avantajul.

Minutul 5. Ripensia deschide scorul prin Nanu.

Ripensia: Ciui - Herțanu, Francescu, Păscăleanu, Popescu - Stancu, Zaluschi - Ungureanu, Mediop, Nanu - Trifu. Rezerve: Rădulescu, Popa, Luca, Briciu, Nechifor, Toma, Blănaru.